Archiwum - lutego 2014

linkologia.pl spis.pl

Liposukcja jest metodą kształtowania sylwetki poprzez usuwanie nadmiarów tłuszczu. Najczęściej zabiegowi poddawany jest brzuch, uda, pośladki, plecy i ramiona. Efektem jest gładszy, szczuplejszy wygląd odsysanych miejsc. Istnieje wiele różnych odmian przeprowadzania zabiegu. W zależności od użytej techniki pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu lub ogólnemu. Czas i przebieg pełnej regeneracji różni się w zależności od uwarunkowań konkretnej osoby jaki zastosowanej metody.

Większość pacjentów może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Czas pozostawania w klinice zależy od rodzaju użytego znieczulenia. Obrzęk może pozostawać od kilku do ok. 10 tygodnii. Dopiero po tym okresie, po całkowitym zejściu opuchlizny widać ostateczne wyniki. Obrzęk można łagodzić poprzez dbanie o właściwe nawilżenie i unikanie pokarmów zawierających sól. Większość pacjentów otrzymuje specjalne ubranie uciskowe w celu wsparcia obszary który został poddany liposukcji. Dzięki niemu skóra łatwiej dostosowuje się do zredukowanej tkanki tłuszczowej, obrzęk jest mniejszy więc i wyniki można zobaczyć szybciej.

To ile czasu potrzeba by móc wrócić do pracy w dużym stopniu zależy od jej rodzaju. Do pracy biurowej można wrócić już w przeciągu kilku dni. Jeśli praca wymaga dużego wysiłku okres ten może wydłużyć się do 2-3 tygodni. W pierwszych dniach po zabiegu, miarę możliwości należy wstawać i chodzić. Poruszanie się podczas gojenia obniża ryzyko powstawania zakrzepów krwi.

Tempo powrotu do pełnej sprawności różni się w zależności od zabiegu i indywidualnych uwarunkowań danego pacjenta. Większość ludzi wznawia swoją pełną aktywność w przeciągu kilku tygodni. Najlepszym sposobem na szybką rekonwalescencję jest postępowanie zgodnie z instrukcjami które zaleci lekarz.

liposuction : : liposukcja, po zabiegu liposukcji, rekonwalestencja po liposukcji

Przebieg zabiegu liposuckji Komentarze (0)
21. lutego 2014 12:17:00
linkologia.pl spis.pl

Najważniejszym narzędziem używanym we wszystkich tego typu zabiegach jest kaniula rozbijająca i usuwająca komórki tłuszczowe. W zależności od metody podłączona jest do pomy próżniowej lub dużej strzykawki.

Jednym z zagrożeń podczas zabiegów jest nadmierna utrata płynów wraz z usuwanym tłuszczem dlatego pacjent otrzymuje odpowiednią ich ilość w trakcie i po zabiegu. Z kolei w miejsca gdzie będzie usuwany tłuszcz wstrzykuje się mieszaninę roztworu soli fizjologicznej, środka znieczulającego (zazw. lidokaina), leku obkurczającego naczynia krwionośne ( epinefryna). Mieszanka ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej, obkurczając naczynia zmniejsza krwawienie, zapewnia znieczulenie działające jeszcze po zabiegu. W technice tumescent (z ang. obrzmiały) używa się aż 2,5 razy więcej płynu niż objętość usuwanego tłuszczu.

W przypadku metody super-wet (super mokra) jest to ilość równa ilości odsysanego tłuszczu. W innych metodach, w celu ułatwienia usuwania tkanki tłuszczowej używa się narzędzi pomagających ją rozbić, upłynnić. Od wykorzystywanych w nich narzędzi pochodzą ich nazwy jak np. liposukcja laserowa czy UAL – Ultrasonic Assisted Lipoplasty – liposukcja przy pomocy ultradźwięków.

Jak widać możliwości jest wiele, wszystkie warto poznać, ale ostateczną decyzję należy podejmować wraz z chirurgiem który poinformuje nie tylko o możliwościach ale i możliwych zagrożeniach związanych z daną metodą. Im więcej wiesz tym świadomiej podejmiesz decyzję!

Więcej informacji o tyma jak przebiega zabieg liposukcji znajdziesz pod tym linkiem:
 http://chplast.com.pl/zabiegi/liposukcja

liposuction : : jak wygląda zzabieg liposukcji, liposuction, liposukcja, o liposukcji

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272812