lut 21 2014

Czego spodziewać się w okresie rekonwalescencji...


Komentarze: 2

Liposukcja jest metodą kształtowania sylwetki poprzez usuwanie nadmiarów tłuszczu. Najczęściej zabiegowi poddawany jest brzuch, uda, pośladki, plecy i ramiona. Efektem jest gładszy, szczuplejszy wygląd odsysanych miejsc. Istnieje wiele różnych odmian przeprowadzania zabiegu. W zależności od użytej techniki pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu lub ogólnemu. Czas i przebieg pełnej regeneracji różni się w zależności od uwarunkowań konkretnej osoby jaki zastosowanej metody.

Większość pacjentów może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Czas pozostawania w klinice zależy od rodzaju użytego znieczulenia. Obrzęk może pozostawać od kilku do ok. 10 tygodnii. Dopiero po tym okresie, po całkowitym zejściu opuchlizny widać ostateczne wyniki. Obrzęk można łagodzić poprzez dbanie o właściwe nawilżenie i unikanie pokarmów zawierających sól. Większość pacjentów otrzymuje specjalne ubranie uciskowe w celu wsparcia obszary który został poddany liposukcji. Dzięki niemu skóra łatwiej dostosowuje się do zredukowanej tkanki tłuszczowej, obrzęk jest mniejszy więc i wyniki można zobaczyć szybciej.

To ile czasu potrzeba by móc wrócić do pracy w dużym stopniu zależy od jej rodzaju. Do pracy biurowej można wrócić już w przeciągu kilku dni. Jeśli praca wymaga dużego wysiłku okres ten może wydłużyć się do 2-3 tygodni. W pierwszych dniach po zabiegu, miarę możliwości należy wstawać i chodzić. Poruszanie się podczas gojenia obniża ryzyko powstawania zakrzepów krwi.

Tempo powrotu do pełnej sprawności różni się w zależności od zabiegu i indywidualnych uwarunkowań danego pacjenta. Większość ludzi wznawia swoją pełną aktywność w przeciągu kilku tygodni. Najlepszym sposobem na szybką rekonwalescencję jest postępowanie zgodnie z instrukcjami które zaleci lekarz.

amelis
21 lutego 2014, 15:10
przepraszam w femmalium.pl
amelis
21 lutego 2014, 15:08
Duzo myslalam o przeprowadzeniu liposuckji ale wkoncu zdecydowalam sei na lipolize duzo mniej inwazyjny zabieg. Wykonalam go w salonie femmaliu.pl i jestem bardzo zadowolona.

Dodaj komentarz