lut 21 2014

Przebieg zabiegu liposuckji


Komentarze: 0

Najważniejszym narzędziem używanym we wszystkich tego typu zabiegach jest kaniula rozbijająca i usuwająca komórki tłuszczowe. W zależności od metody podłączona jest do pomy próżniowej lub dużej strzykawki.

Jednym z zagrożeń podczas zabiegów jest nadmierna utrata płynów wraz z usuwanym tłuszczem dlatego pacjent otrzymuje odpowiednią ich ilość w trakcie i po zabiegu. Z kolei w miejsca gdzie będzie usuwany tłuszcz wstrzykuje się mieszaninę roztworu soli fizjologicznej, środka znieczulającego (zazw. lidokaina), leku obkurczającego naczynia krwionośne ( epinefryna). Mieszanka ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej, obkurczając naczynia zmniejsza krwawienie, zapewnia znieczulenie działające jeszcze po zabiegu. W technice tumescent (z ang. obrzmiały) używa się aż 2,5 razy więcej płynu niż objętość usuwanego tłuszczu.

W przypadku metody super-wet (super mokra) jest to ilość równa ilości odsysanego tłuszczu. W innych metodach, w celu ułatwienia usuwania tkanki tłuszczowej używa się narzędzi pomagających ją rozbić, upłynnić. Od wykorzystywanych w nich narzędzi pochodzą ich nazwy jak np. liposukcja laserowa czy UAL – Ultrasonic Assisted Lipoplasty – liposukcja przy pomocy ultradźwięków.

Jak widać możliwości jest wiele, wszystkie warto poznać, ale ostateczną decyzję należy podejmować wraz z chirurgiem który poinformuje nie tylko o możliwościach ale i możliwych zagrożeniach związanych z daną metodą. Im więcej wiesz tym świadomiej podejmiesz decyzję!

Więcej informacji o tyma jak przebiega zabieg liposukcji znajdziesz pod tym linkiem:
 http://chplast.com.pl/zabiegi/liposukcja

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz