Archiwum 22 maja 2014


maj 22 2014 Zmiana życia z zabiegami medycyny estetycznej...
Komentarze: 0

Powiększanie ust jest jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Powiększenie można osiągnąć za pomocą chirurgicznych jak i nie chirurgicznych sposobów. Osoby które decydują się na to by  powiększyć zbyt cienkie lub skorygować asymetryczne usta do wyboru mają wypełniacze skórne jak np. Juvederm lub przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.
Obecnie pomiędzy wielu dostępnymi najpopularniejszym wypełniaczem wykorzystywanym do modelowania ust jest Juvederm. Jest to mikstura podstawie kwasu hialuronowego to dzięki niemu zwiększa się objętość w jego składzie jest też środek znieczulający w postaci lidokainy. Użycie lidokainy uśmierza dolegliwości bólowe pacjentów zwiększając tym samym warunki przeprowadzania zabiegów. Rezultaty stosowania wypełniaczy zauważalne są w okresie 4 - 7 miesięcy, w odosobninych przypadkach do 12 miesięcy po aplikacji.
Inną metodą kształtowania bądź powiększania ust jest zabieg polegający na przeszczepie tłuszczu. Surowiec pozyskiwany jest z innych obszarów ciała podczas zabiegu odsysania tłuszczu. Tłuszcz oddzielany jest od płynów i kwasów tłuszczowych po czym można go użyć do modelowania wyglądu ust. Metoda zajmuje o wiele więcej czasu w porównaniu z z niemal natychmiastowym efektem wypełniaczy skórnych, ale efekty osiągnięte dzięki przeszczepom pozostają zauważalne znacznie dłużej. Wyniki opisywane są jako częściowo trwałe co oznacza, że część wstrzykiwanego tłuszczu ulega reabsorpcji. Stały rezultat osiągany jest po następnym zabiegu, który przeprowadza się po 6-ciu miesiącach od pierwszego zabiegu.

liposuction : :